Bullterrier – pre nás intergalaktický blázon, šašo a žrút, čo však neplatí pre všetkých. Každopádne, to priateľ s obrovským srdcom, ktoré sa však niekedy prejaví aj bolestivým spôsobom. Ale na to sa dá zvyknúť ;)

Základom našej chovateľskej stanice sú dve sučky. Od prvej, Bullworld Diamond Diana, ktorá je naším skutočným diamantom, je odvodený aj názov chovateľskej stanice Bull of Diamond. Druhá, Aida z Likavy, je naša princezná - najlepší svadobný dar od priateľov.

Cieľom našej chovateľskej stanice je ponúkať zdravých jedincov s dobrou povahou. Pochopili sme, že testovanie zdravotného stavu psíkov je veľmi dôležité. V tomto smere sa chceme v budúcnosti zdokonaľovať, pretože len dlhodobým sledovaním je možné vyselektovať dedičné ochorenia. Nezameriavame sa len na „exteriér“, lebo pre nás a najmä pre budúcich majiteľov je veľmi dôležitá aj
povaha šteniatok. Preto sa vždy snažíme vytvárať vhodné chovné páry.

Hoci sme zamestnaní rodičia škôlkára Alexa, o šteniatka sa staráme s láskou vo dne aj v noci. Socializujeme ich už v rannom veku – zoznámia sa s ostatnými členmi našej psej svorky a sú súčasťou každej návštevy. Šteniatka odchádzajú k novým majiteľom na základe zmluvy, majú Europas a rodokmeň. Sú očkované, čipované, minimálne trikrát odčervené a otestované na hluchotu (BAER test). Po celý ich život nás môžu majitelia kedykoľvek kontaktovať v prípade akýchkoľvek otázok.

Podstatnú časť potravy tvorí suché krmivo fínskej značky Planet Pet. Po rokoch skúšania „kadečoho“sme s ním veľmi spokojní. Je kvalitné a pritom cenovo dostupné www.planetpet.sk


Mám šťastie, že toto moje „postihnutie“ a závislosť zdieľa aj manžel Adrián. No a verím, že to zdedí aj Alex, a bude s rovnakým zanietením a láskou pokračovať v tom, čo sme my začali.


V prípade záujmu o toto trochu „iné“, ale zároveň úžasné plemeno, vždy radi poskytneme informácie a rady. Je dôležité, aby ľudia pochopili, že k bullterriérom sa prívlastok „bojové plemeno“ skutočne nehodí.